Dokken Bil A/S er Toyota forhandler for Midt- og Nord Gudbrandsdal, og har sin beliggenhet på Vinstra. Firmaet ble etablert i 1969, og startet med Toyota i 1971. Idag er vi 20 ansatte, og er en av de ledende bilforretninger i distriktet.
SKADE-/LAKK AVDELING
Skade på bilen, stor eller liten? På glass, lakk eller karosseri?
Vi er et topp moderne bilverksted med høy kompetanse. Godkjent karosseri -og lakkverksted og medlem av Norges Bilbransjeforbund.
*KAROSSERI REPRASJONER. Vi har avtaler med alle forsikringselskap. Ved forsikringskader; vi reparerer uavhengig hvilket bilmerke og forsikringselskap du har. Gratis taksering, fast pris!
*LAKKERING. Vi har et godt innarbeidet lakkeringsverksted og moderne utstyr.
*HOVEDLYKTER. I mange tilfeller blir lyktene gule eller matte. Hos oss kan vi som oftes behandle lyktene med UV-klarlakk slik at de blir EU godkjente. Må vurderes enkeltvis.
* REPRASJON AV SMÅBULKER. Reparerer "parkeringsbulker" uten lakkering, hvis bulken er slik at dette kan utføres, på alle bilmerker. Ta kontakt slik at dette blir vurdert!
* ALUMINIUMSFELGER. Vi kan reparere kosmetiske skader på aluminiumsfelger.
5 års garanti på alle skade-/ lakkreprasjoner.
VERKSTED
Din bil trenger regelmessig service i form av periodisk vedlikehold. Vi utfører dette på de fleste bilmerker . Vi utfører også Periodisk Kjøretøy Kontroll (EU kontroll) på alle merker til fast pris. Vårt verksted er autorisert Toyota-verksted. På Toyota har vi spesialisert kompetanse innen tekniske oppdateringer og mekaniske reparasjoner.
*ORGINALSERVICE PÅ TOYOTA. Vi anbefaler alle eiere å følge service og vedlikeholdet som er anbefalt din bil. Serviceintervall er hver 15.000 km eller en gang pr. år.
* SERVICE PÅ ANDRE BILMERKER. Vi tar også service på andre bilmerker. Ring for tilbud.