Om Hennig-Olsen Is AS
Hennig-Olsen, Kremen av iskrem!På våre websider finner du mer informasjon om våre produkter, om bestilling og levering av våre produkter.
Om firmaet
Hennig-Olsen Is er en privateid familiebedrift som ble startet opp i 1924 av Sven Hennig-Olsen. Bedriften ledes i dag av 3.generasjon, Paal Hennig-Olsen. Virksomheten har ca. 250 årsverk fordelt i selve iskremfabrikken, på lager, i marked/salgs- og servicefunksjonerog administrasjonen. I tillegg til hovedkontoret i Kristiansand, har Hennig-Olsen Is regionskontorer i Oslo, Haugesund, Bergen, Molde, Trondheim og Tromsø.
Hennig-Olsen Is produserer og markedsfører iskremprodukter tilpasset dagligvare, kiosk og bensin og storhusholdning.
Fabrikken i Kristiansand ble bygget i 1960, og har siden den gang vært under kontinuerlig utvikling og har det mest moderne utstyret innen iskremproduksjon.
Hennig-Olsen Is er sertifisert etter ISO 9001, ISO 22000 og ISO 14000.