Om Tronsmo Bokhandel

Bredt utvalg i fagbøker, tegneserier, skjønnlitteratur m.m. Nettbutikk med levering til hele landet. Tronsmo er en uavhengig bokhandel.

Siden starten i 1973 har Tronsmo vært stedet å gå for de som ønsker et alternativ til de tradisjonelle bokhandlene. I dagens bokmarked, der kjeder, snever volumfiksering og generell ensretting dominerer, er Tronsmo viktigere enn noensinne. På Tronsmo dunker du ikke hodet i reklameplakater eller snubler over stabler med bestselgere med en gang du kommer inn døra. Vi har ingen markedsavdeling som sitter og pønsker ut snedige salgskonsepter for å få folk til å ta med seg flere bøker enn de har lyst på. Det er ikke forlagenes salgstall som bestemmer hvilke bøker vi skal ha i hyllene.

I underetasjen på Tronsmo finner du vår legendariske tegneserieavdeling. Hyllene her er spekket med det du måtte ønske av verdens beste tegneserier. Og bare så det er sagt: Tegneserier er ikke bare striper i avisene og enkel underholdning. Det er selvfølgelig en del av det, men det er også så mye, mye mer! Tegneserier er kunst. Tegneserier er politikk og reportasje. Tegneserier er fantastiske, tegnede romaner. Tegneserier er et mangfold av sjangrer, streker, stiler.

Hos Tronsmo finner du amerikanske og europeiske klassikere, svenske serier, europeiske serier i dansk oversettelse, manga, amerikansk undergrunn og indie, og selvfølgelig alt av nye norske serier. Vi har ofte signeringer med kjente og nyetablerte serieskapere. I trappen ned har vi roterende utstillinger med originaltegninger.

Vi hjelper også gjerne skole-og folkebibliotek med å bygge opp samlingen.

Eier du bedriften?

Logg in
  • Tronsmo Bokhandel 1
  • Tronsmo Bokhandel 2
  • Tronsmo Bokhandel 3
  • Tronsmo Bokhandel 4
  • Tronsmo Bokhandel 5
  • Tronsmo Bokhandel 6
  • Tronsmo Bokhandel 7

Tronsmo Bokhandel, Firmainformasjon

Offisiell informasjon

  • Juridisk navn

    I TRONSMO AS

  • Selskapsform:

    Aksjeselskap

  • Registreringsdato

    19.02.1995

  • Org.nr:

    916897820

  • Aksjekapital

    1213000

  • Omsetning.

    -

  • Firmaskatt

    -

  • NACE-bransje

    47.610 Detaljhandel med bøker

Lederstillinger/Administrasjon

  • Daglig leder

    Eva Maria Stenlund Thorsen

  • Styrets leder

    Bjørn Smith-Simonsen

  • Styremedlem

    Geir Berdahl

  • Styremedlem

    Per Petterson

  • Styremedlem

    Thor Furuholmen

  • Styremedlem

    Unni Katarina Rustad

Viser 4 av 6

Data levert av Proff AS